Każdy kandydat rozpoczynający drogę związaną z szukaniem pracy w Praszce, liczy na to, że prędzej czy później otrzyma realną propozycję zatrudnienia. Osoby, które chcą ten proces przyśpieszyć stosują różne kanały, dzięki którym możliwe będzie znalezienie szansy na angaż. Wiele osób pyta wśród znajomych, czy w ich firmach nie jest aktualnie prowadzona rekrutacja na stanowisko, pasujące do jego kompetencji.

Innym sposobem, może być zaktualizowania swojego profilu w mediach społecznościowych związanych z rynkiem pracy. Jednak nagła aktualizacja danych dotyczących naszej drogi zawodowej, może być dla naszego aktualnego pracodawcy w Praszce powodem do pojawienia się wątpliwości.

Jeśli natomiast wybieramy najbardziej tradycyjną formę szukania pracy, to zazwyczaj przeglądamy aktualnie opublikowane ogłoszenia o pracę w Praszce, wybieramy te najbardziej nam odpowiadające, wysyłamy dopracowane dokumenty aplikacyjne. W końcu nasza kandydatura spotyka się z aprobatą i zostajemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną. Na spotkaniu wypadamy bardzo dobrze i otrzymujemy informację, że do końca tygodnia, rekruter skontaktuje się z nami  i udzieli informacji zwrotnej, niezależnie od tego jaka decyzja została podjęta.

Jednak minął tydzień, a my nie otrzymaliśmy obiecanego telefonu. Co w takiej sytuacji powinniśmy zrobić? Zadzwonić i upomnieć się, czy nie wypada? Pewnie, że wypada się skontaktować, choć może lepszym sposobem będzie kontakt mailowy. Krótka wiadomość przypominająca będzie jak najbardziej na miejscu. Zawsze przecież mogło wydarzyć się coś nieplanowanego u przedsiębiorcy w Praszce, co wybiło z rytmu pracy osobę odpowiedzialną za kontakt z kandydatem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *