Rynek pracy w Kędzierzynie-Koźlu dynamicznie się zmienia. Jeszcze kiedyś osoba, która chciała podjąć zatrudnienie musiała we własnym zakresie szukać pracy. Sytuacja znacząco się zmieniła – dziś to praca szuka człowieka. Obecny rynek pracy nastawiony jest na pracownika. Okazuje się bowiem, że w dzisiejszych czasach to pracownik stawia warunki. Dlaczego tak się dzieje?

Pracodawcy w Kędzierzynie-Koźlu są zgodni, że nie jest łatwo o pracownika, który całkowicie jest w stanie spełnić wymagania stawiane na stanowisku pracy. Wiele firm zakłada zatrudnienie pracownika na stanowisku eksperckim. Praca w mocno specjalistycznym zawodzie jest również bardzo dobrze płatna. Jeśli można dużo zarobić, to kandydaci powinni pchać się drzwiami i oknami. I faktycznie tak robią, tyle że często nie spełniają nawet ¼ oczekiwań zapisanych w ofercie pracy. Rekruterzy zauważają, że kandydaci poszukujący pracy mają tendencję do wysyłania swoich aplikacji w jak największej ilości, niekoniecznie jednak trafiających w punkt.

Świetnym sposobem, na poszerzenie informacji o rekrutacjach są z pewnością targi pracy. W kwietniu tego roku miały miejsce tagi pod patronatem starostwa powiatowego w Kędzierzynie-Koźlu. Wystawców było co niemiara – liczne przedsiębiorstwa, szkoły średnie i uczelnie – głównie z regionu. Wystawcy miały okazję zaprezentować swoją ofertę i co ważne – poznać kandydatów i porozmawiać z nimi na żywo. Dla samych kandydatów jest to świetna okazja, aby dowiedzieć się, jakie kwalifikacje zawodowe trzeba posiadać, a także jakie wymagania spełniać, żeby w przyszłości móc ubiegać się o zatrudnienie w danej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *