Kiedy idziemy na rozmowę w sprawie pracy, skupiamy się głównie na tym co powinniśmy powiedzieć, jakich udzielić odpowiedzi na pytania ze strony potencjalnego pracodawcy. W sieci jest cała masa porad, z których można dowiedzieć się, jakie pytania najczęściej padają podczas spotkań rekrutacyjnych, jak zaprezentować się na rozmowie w sprawie pracy. Wiele artykułów dotyczy również tego, jak czytać ogłoszenia o pracę w Baborowie, czy też jak w ogóle szukać pracy.

Niewiele artykułów natomiast dotyczy kwestii związanych z tym, jak jesteśmy postrzegani przez osoby nas rekrutujące. Co więcej, często podczas rozmowy warto zmodyfikować sposób w jaki rozmawiamy. Może być przecież tak, że osoba, która nas rekrutuje jest nieco starsza od nas, być może jest z pokolenia Baby Boomers (50 – 70 lat) i poza kreatywnością czy wielozadaniowością, najbardziej ceni u kandydata cechy takie jak: pracowitość, uczciwość wobec pracodawcy i szacunek do przełożonego.

Sukces na rynku pracy odniesie bowiem ten kandydat, który będzie potrafił rozmawiać z osobami w każdym wieku. Większość poradników, udziela rad, w zakresie prowadzenia konwersacji z osobami z pokolenia X (30 – 50 lat) i z pokolenia Y (20 – 30 lat). Niemniej w każdej firmie może trafić się pracownik z “pokolenia naszych rodziców”. Osoba, która modyfikuje nieco ton rozmowy i spodoba się rekruterowi, ma dużą szansę na otrzymanie oferty pracy w Baborowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *