Kiedy pracodawca prowadzi rekrutację, stara się dowiedzieć, co najbardziej motywuje danego kandydata ubiegającego się o zatrudnienie. W ofertach pracy w Byczynie, możemy czasem nawet spotkać się z takim zapisem w wymaganiach jak “motywacja do pracy”. Ale co ona właściwie oznacza?

Motywacja to bodziec, dzięki któremu mamy wysoką chęć do wykonywania naszych obowiązków zawodowych. Jeśli jest na niskim poziomie, nie będzie nam się chciało pracować, efekty będą marne a pracodawca – niezadowolony. Jednak nie na każdego pracownika działają te same metody. Na jednych podziałają pochwały, na innych możliwość rozwoju zawodowego i liczne szkolenia, a jeszcze inny “weźmie się do roboty” jeśli kierownik zastosuje metodę kija.

Ponieważ każdy pracodawca w Byczynie ma swoje metody motywacyjne, które od lat stosuje, to chce zatrudniać takich pracowników, na których dane metody będą działać. Dlatego podczas rozmowy kwalifikacyjnej z pewnością zada kandydatowi, wiele pytań, mających na celu zbadania, czy dana osoba będzie pożądana w organizacji i czy najzwyczajniej w świecie odnajdzie się realiach zawodowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *