Osoby, które zostały polecone do pracy przez znajomego, przeważnie bardzo entuzjastycznie podchodzą do perspektywy zatrudnienia. Uważają, że skoro jest to tzw. praca po znajomości, to z całą pewnością tę pracę dostaną. Nawet jeśli pracodawca opublikował ogłoszenie o pracę w Gorzowie Śląskim na to właśnie stanowisko, to z pewnością, nic to nie znaczy i nie będzie nawet przeglądać aplikacji, które wysyłają kandydaci.

Jednak fakt, że ktoś znajomy nas polecił u swojego pracodawcy w Gorzowie Śląskim wcale jeszcze nie oznacza, że jesteśmy jednym kandydatem branym pod uwagę na to stanowisko. Za osobę zatrudnioną odpowiada ktoś, kto ma moc decyzyjną w tej kwestii. Jeśli jest to kierownik danego zespołu, to na jego barkach będzie spoczywać cała odpowiedzialność, jeśli jednak kandydat nie sprawdzi się. Może być i tak, że polecona osoba posiada wymagane kompetencje, ale zdaniem managera nie będzie pasowała do zespołu. A jak wiadomo, siła tkwi w pracy zespołowej.

Nic dziwnego zatem, że pracodawcy nie tylko przeglądają CV wpływające na ogłoszenie o pracę, ale także przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne z wybranymi kandydatami. Muszą mieć poczucie, że zrobili wszystko co w ich mocy, aby znaleźć najlepszego pracownika, wśród aktualnie dostępnych na rynku pracy. Jeśli zatem osoba “z polecenia” otrzyma odmowę, nie powinna być tym faktem zdziwiona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *