Miasto Dobrodzień jest położone w województwie opolskim w powiecie oleskim. Miasto leży pomiędzy Opolem a Lublińcem. W miejscowości zamieszkuje ponad 4 tysiące mieszkańców. Jest to niewiele, a przecież ta okolica jest bardzo urokliwa. Wbrew pozorom nie ma wcale mało ofert pracy w tych rejonach. Budzi to nadzieję na to, że w przyszłości coraz więcej osób będzie się decydowało na to, aby zostać w tym mieście i się w nim osiedlić.

W Dobrodzieniu można przykładowo zostać operatorem CNC. Wśród wymagań pracodawców można znaleźć doświadczenie w zakresie obsługi obrabiarek CNC, jednak zazwyczaj w grę wchodzi możliwość przyuczenia. Ale niezbędne dla przyszłego pracodawcy jest to, aby kandydat na to stanowisko miał opanowaną do perfekcji znajomość rysunku technicznego. Kolejnym niezbędnym elementem w tym zawodzie jest umiejętność posługiwania się przyrządami pomiarowymi. To warunek konieczny. Bez tego trudno byłoby podjąć pracę potencjalnemu kandydatowi. Ważna jest również wysoka kultura pracy, dokładność, a przede wszystkim zaangażowanie. To wszystko składa się na idealnego pracownika.

Do zadań przyszłego operatora CNC należy obsługa obrabiarek CNC w każdej fazie produkcji. Oprócz tego jest to kontrola wykonanych przez siebie samego części, na podstawie zgodności z dokumentacją techniczną. Do obowiązków należy również dbałość o jakość produkowanych elementów wedle wytycznych zawartych w dokumentacji technicznej. Dodatkowo pracownik często musi konserwować maszyny oraz sprawdzać stan zużycia narzędzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *