Każdy pracodawca, zgodnie z zasadami BHP, musi zapewnić swoim pracownikom komfortowe warunki pracy. Jednym z nich jest stały i nieograniczony dostęp do wody pitnej. Niezależnie od tego, czy pracownik wykonuje pracę fizyczną, czy umysłową, ma mieć nieograniczoną możliwość nawadniania się. Nie ma również znaczenia, czy pracodawca zatrudnia osoby w oparciu o umowę o pracę, zlecenie, czy inne formy. Pracodawcy w Leśnicy zastanawiają się, jaki jest najlepszy sposób na zagwarantowanie wody pitnej dla osób, które zatrudniają.

Form dostarczania wody do biura jest kilka:

  • Woda butelkowana – to jedno z najwygodniejszych a zarazem najdroższych rozwiązań. Wygodnie jest podejść i wziąć butelkę z wodą kiedy tylko pojawi się taka potrzeba. Każdy pracownik może mieć butelkę na swoim biurku i nalewać sobie do szklanki w razie potrzeby. Jednak masa butelek typu PET, to droga sprawa i z ekologią nie mająca zbyt wiele wspólnego
  • Dystrybutory wody – to bardzo często wybierana metoda dostarczania wody do pracy. Dystrybutor z wodą może stać np. w kuchni pracowniczej. Każdy pracownik w razie potrzeby podchodzi do takiego dystrybutora i nalewa sobie świeżą wodę. Rozwiązanie dużo tańsze i przede wszystkim znacznie bardziej ekologiczne.
  • Dzbanki z filtrami węglowymi – najmniej wygodne rozwiązanie. Zanim można będzie nalać sobie wody, trzeba poczekać, aż woda przefiltruje się. Jeśli zatem w danym momencie kilku pracowników będzie miało taką potrzebę, to tworzące się kolejki mogą wpłynąć na opóźnienia w pracy.

Na zupełnie inny pomysł wpadł jeden z pracodawców w Leśnicy – zdecydował się bowiem na odwróconą osmozę. Filtr zamontowany przy kranie, pozwala nalewać czystą i świeżą wodę prosto z kranu. Bardzo wygodny sposób na dostarczenie wody swoim pracownikom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *