Na rynku pracy trwa nieustanna walka. Jednak jest ona coraz bardziej wyrównana. Teraz już nie tylko pracownik walczy o uwagę rekrutera, ale też odwrotnie. Poziom ogłoszeń pracodawców w Krapkowicach, jak i w całej Polsce, rośnie bardzo szybko. W takich ogłoszeniach często można znaleźć informacje o tym, co dana firma oferuje pracownikowi. Natomiast dopiero kolejne elementy mówią o wymaganiach.

Jaki jest wymarzony kandydat w obszarze zawodowym: sprzedaż, obsługa klienta, informatyka oraz administracja biurowa? Przekonajmy się. Idealny kandydat powinien być komunikatywny oraz odporny na stres. Zdolności interpersonalne są bardzo ważne nie tylko w obsłudze klienta, ale też w pracy zespołowej. Pracodawcy oczekują przede wszystkim zaangażowanych osób do pracy. Ważne jest też doskonała organizacja pracy i bardzo wysoka kultura osobista.

Coraz mniej cenione okazuje się być doświadczenie na podobnym stanowisku. To rodzi nadzieje na pracę dla osób, które dopiero ukończyły szkołę. Przy branży IT pracodawcy bardzo często szukają pracowników z umiejętnościami technicznymi. To absolutna konieczność w tym zawodzie. Oczekują też, aby kandydat na konkretne stanowisko znał język angielski w stopniu komunikatywnym. To bardzo ważne dla wielu firm. W przedsiębiorstwach informatycznych również są ważne kompetencje miękkie. Informatycy też cenią zdolności interpersonalne. Rekruterzy zwracają również uwagę na doskonałą organizację pracy i mobilność. To umożliwia swobodną komunikację. Te kilka wskazówek jest receptą na stanie się idealnym pracownikiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *