Każdej osobie pracującej na umowę o pracę przysługują przerwy. Wymiar przerw zależny jest m.in. od rodzaju wykonywanej pracy. Generalnie każdemu pracownikowi przysługuje 15 minut przerwy, a osobie, która wykonuje swoje zadania zawodowe przed monitorem ekranowym przysługują również 5-minutowe przerwy na każdą godzinę pracy.

Pracodawcy w Dobrodzieniu doskonale wiedzą, jak ogromne znaczenie ma odpoczynek od pracy. To dzięki niemu pozwalamy przez chwilę przestawić pracę naszego mózgu na inne tory, pozwalamy oczom odpocząć, w konsekwencji czego jesteśmy bardziej wydajni i pracujemy bardziej efektywnie.

Żeby jednak przerwa spełniła swoją prawdziwą rolę, musimy wiedzieć, w jaki sposób powinniśmy ją spędzać. Chyba najgorszym możliwym rozwiązaniem jest przesiedzenie tych pięciu minut przed komputerem. Ani nie odpoczną nam oczy, ani nie oderwiemy się od miejsca pracy.

Powinniśmy przede wszystkim zmienić otoczenie, żeby oderwać się od miejsca które przypomina nam o pracy. Najlepszą opcją było wyjście z biura i szybki spacer w okolicy. Takie rozwiązanie pozwoli nam na po pierwsze oderwać się od miejsca, w którym wszystkie nasze zmysły przypominają nam o pracy, a po drugie będziemy w ruchu, co poprawi nam krążenie i od razu poczujemy się lepiej. A jeszcze lepiej będzie, jeśli zabierzemy ze sobą na spacer kolegę. Dynamiczna rozmowa o czymś przyjemnym również przyczyni się do naszego lepszego samopoczucia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *