Mieszkańcy gminy Kolonowskie zgodnie uważają, że znalezienie pracy po studiach graniczy z cudem. Ich zdaniem pracodawcy nie chcą zatrudniać osób nieposiadających doświadczenia w branży. Studenci się buntują, bo przecież kiedy mieliby zdobywać doświadczenie, skoro poświęcali się studiom.

Okazuje się jednak, że da się pogodzić studia z pracą. W imię hasła: “Dla chcącego nie ma nic trudnego” wielu studentów podejmuje pracę podczas studiów. Często wybierana forma darmowych praktyk, procentuje po ukończeniu studiów, bo absolwenci otrzymują bardzo przyzwoite oferty pracy w Kolonowskiem. Studenci, którzy nie podejdą do kwestii praktyk zawodowych na poważnie i odbędą je w jakiejkolwiek firmie (której działalność nijak nie jest związana z kierunkiem studiów), będą mieli o wiele gorszy start na rynku pracy.

Na praktyki zawodowe, warto wybrać jedną z lepszych firm funkcjonujących w regionie. Jeśli mamy zdobywać wiedzę branżową i stanowiskową – uczmy się od najlepszych. Bardzo często jest bowiem tak, że pierwsze doświadczenie zawodowe, zapada nam najgłębiej w pamięć. Jeśli już na samym początku przyswoimy dany zakres wiedzy – będziemy ją wykorzystywać w dalszej pracy. Nie chcemy przecież nabrać złych praktyk zawodowych i powielać błędy przez wiele lat. Później ciężko będzie zmienić złe nawyki. Poza tym praktyki w renomowanej firmie, która cieszy się dobrą opinią na rynku, bardzo dobrze wyglądają w oczach przyszłych pracodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *