W obecnych czasach na rynku brakuje liderów. To zmusza pracodawców do tego, aby ich sobie najzwyczajniej w świecie wychować. Tylko jak dostrzec w potencjalnym kandydacie potencjał menedżerski? Pracodawco z Praszki, poznaj na to kilka wskazówek, które pomogą Ci w tym zadaniu.

Zacznij od zdefiniowania tego, jakiego pracownika tak naprawdę szukasz i potrzebujesz. Każda firma ma inny styl zarządzania, potrzeby oraz realizuje inne projekty. Musisz określić jakie zdolności powinien posiadać Twój przyszły menedżer.

Kolejnym krokiem będzie sprawdzenie, czy konkretny kandydat w ogóle chce dowodzić zespołem. Nie każdy ma do tego chęci oraz predyspozycje. Ogólnie od osoby, która ma kierować danym projektem zazwyczaj wymaga się dwóch rodzajów umiejętności. Pierwsze dotyczą samego zadania, czyli wiedzy merytorycznej, fachowego przygotowania, natomiast drugie dotyczą podejścia do ludzi. Dobry lider ma pierwsze i drugie. Aby sprawdzić kandydata pod tym kątem warto sporządzić listę zadań. Powinny one odnosić się do pracy, która będzie wykonywana oraz tych, które odnoszą się do ludzi. Później należy poprosić kandydata, aby ocenił jak bardzo lubi wykonywać te zadania w skali od 1 do 10. To pozwoli na ustalenie podstawowych informacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *