Czy zastanawiałeś się kiedyś jak informacje, które udostępniasz o sobie mają wpływ na twój wizerunek? O ile twój profil w mediach społecznościowych obserwuje znajomy, o tyle najprawdopodobniej nie będzie to miało jakiegoś większego wydźwięku. Inaczej sprawa się ma w przypadku, kiedy szukasz pracy w Oleśnie i wysyłasz swoje CV. Wtedy osoba, która prowadzi proces rekrutacyjny (u pracodawcy u którego chcesz uzyskać zatrudnienie) z pewnością sprawdzi Twoją widoczność w social mediach.

Na co zwracają uwagę rekruterzy?

Patrzą, jak spędzasz czas, czy weekendy są mocno zakrapiane, jakich masz znajomych. To jakim jesteś człowiekiem poza pracą, ma duży wpływ na to jaki jesteś w pracy. Jeśli często imprezujesz – również w tygodniu – dajesz jasną informację do przyszłego pracodawcy z Olesna, że często będziesz zmęczony w pracy – przez co również niedostatecznie efektywny. Jeśli aktywnie spędzasz czas, uprawiasz regularnie sport – informacja będzie zupełnie inna. Rekruter będzie wiedział, że będziesz w świetnej formie zarówno fizycznej, ale też psychicznej. Podczas aktywności fizycznej, uwalniasz endorfiny – hormony szczęścia. Zadowolony pracownik, to wydajna praca i pozytywne podejście nawet w przypadku problemów.

Z drugiej jednak strony, uprawianie zbyt ekstremalnych sportów, może zaświecić lampkę u przyszłego pracodawcy. Mogą pojawić się obiekcje, czy oby nie zrobisz sobie krzywdy i nie wylądujesz na zwolnieniu lekarskim. Z rozwagą umieszczamy zatem informacje w sieci dotyczące nas samych. Nawet jeśli mamy ukryte konto, to zawsze możemy mieć w znajomych osobę, która zna osobę nas rekrutującą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *