Jeśli zapytalibyśmy mieszkańców w jaki sposób szukają ofert pracy w Paczkowie, z pewnością usłyszelibyśmy, że na portalach z ogłoszeniami o pracę. Pomimo, że sposobów na znalezienie pracy jest dużo więcej, to większość kandydatów szuka pracy w ten właśnie najbardziej znany sposób.

Jakie są inne sposoby szukania pracy?

Kandydaci do pracy, często zapominają o innym sposobie na zdobywanie informacji o nowych wakatach. Każdy z nas ma przecież sieć znajomych. Każdy z naszych znajomych ma innych znajomych itd. Warto zatem zapytać wśród osób, które spotykamy przypadkiem, na zajęciach sportowych, czy podczas spaceru – czy nie słyszeli o jakimś wolnym miejscu pracy w Paczkowie. Propozycja pracy z polecenia, zawsze daje nam większą szansę na zatrudnienie.

Kolejnym sposobem może być sprawdzenie zakładki kariera firmy z Paczkowa, w której chcieliśmy pracować. Czasem jest bowiem tak, że dany pracodawca poszukuje pracowników, ale nie publikuj ogłoszeń w serwisach pracy. Wykażemy wtedy, że w tej konkretnej firmie chcemy pracować, bo weszliśmy bezpośrednio na ich stronę internetową.

Poza tym, warto spróbować udać się do danego przedsiębiorstwa bezpośrednio. Wiele firm przyjmuje dokumenty aplikacyjne składane bezpośrednio. Nie zapominajmy również o formie, która odeszła już do lamusa – czyli wysłania swojej aplikacji pocztą tradycyjną. Istnieje szansa, że rekruterowi spodoba się forma zaskoczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *