Są takie pytania, które zawsze padają z ust rekrutera na rozmowie kwalifikacyjnej. Jednym z takich pytań, jest “co Pan wie o naszej firmie”? Świadomi kandydaci, dobrze przygotowują się do spotkania ze swoim potencjalnym pracodawcą. Dlatego pozyskują informacje dotyczące firmy, jej historii, dotychczasowych osiągnięć czy obsługiwanych klientów.

Gdzie można znaleźć informacje na temat pracodawcy?

Pewne okrojone informacje, można przeczytać w ofertach pracy w Otmuchowie. Przeważnie na samej górze każdego ogłoszenia widnieją informacje, które przedsiębiorstwo chce przekazać osobom aplikującym.

Innym źródłem informacji jest oczywiście strona internetowa firmy. W zakładce “o nas” każdy użytkownik może przeczytać, jakie są dokonania firmy, gdzie znajdują się oddziały, na jakich rynkach funkcjonuje marka itd.

Wiele informacji można również wyczytać na forach internetowych. Jednak trzeba uważać, ponieważ większość z nich pisana jest przez mocno niezadowolonych byłych pracowników, którzy pochopnie przedstawili swoją opinię.

Jednym z lepszych źródeł informacji byłby nasz znajomy, który pracuje u danego pracodawcy w Otmuchowie. Taka osoba, która nieco dłużej siedzi w organizacji, jest w stanie rzetelnie ocenić, jak funkcjonuje się od strony faktycznej osoby zatrudnionej. Jednak wiedzy pozyskanej od znajomego nie warto przytaczać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Tego typu informacje mają charakter poufny. Na spotkaniu w sprawie pracy, możemy natomiast posługiwać się wszelkimi informacjami oficjalnie podanymi do wiadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *