Lewin Brzeski to niewielka miejscowość należąca do powiatu brzeskiego, leżąca w województwie opolskim. Stopa bezrobocia przekracza 30% – co wskazuje na ewidentny rynek pracodawcy. O pracę nie jest łatwo. Na jedno miejsce pracy jest chętnych wielu mieszkańców. Pracodawcy mogą w zasadzie przebierać w kandydatach do pracy.

W takiej sytuacji na rynku pracy, można przypuszczać, że pracodawcy mają kadrę pracowniczą zasilaną samymi specjalistami najwyższej rangi. Czy tak właśnie wygląda rzeczywistość w gminie Lewin Brzeski? Większość osób pewnie to zdziwi, ale na rynku ciągle brakuje wysoce wykwalifikowanych pracowników. Często zdarza się, że na opublikowaną ofertę pracy, wpływa wiele aplikacji, ale kandydaci nie posiadają aktualnych uprawnień, umożliwiających z miejsca zatrudnienie takiego pracownika. Kursy doszkalające jednak trochę trwają, a przedsiębiorcy może zależeć na czasie. Oczekiwanie na to, aż interesant zdobędzie właściwe kwalifikacje może znacząco opóźnić zaplanowane działania.

W takich sytuacjach pracodawcy starają się poszerzyć zakres publikacji danego ogłoszenia o pracę. W zamian za możliwość przeprowadzenia się do miejsca, w którym mają być wykonywane obowiązki zawodowe, pracodawcy oferują wsparcie w relokacji, albo pokrywają koszty przejazdów z miejsca aktualnego zamieszkania podwładnego do pracy i powrotów z pracy. Jest to świetne rozwiązanie pozwalające z jednej strony odnaleźć potrzebnych ekspertów, nawet jeśli mieszkają znacznie dalej niż planowane miejsce pracy. Z drugiej zaś strony umożliwiają dotarcie do kandydatów, którzy w swoim regionie nie mogą znaleźć etatu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *