W jaki sposób rozpoznać najlepszą ofertę pracy oraz idealnego pracodawcę? Nie jest to wcale łatwym zadaniem. Bez wątpienia wizytówką niejednej firmy są jej pracownicy. Nie tylko obecni, ale też byli.

Na co zwrócić uwagę? Na pewno na warunki zatrudnienia, które zaoferuje konkretny pracodawca. Ważna jest dobra opinia wśród pracowników. W końcu atmosfera, która panuje w przedsiębiorstwie jest bardzo istotna. Ponura atmosfera powinna być sygnałem ostrzegawczym.

Co jeszcze jest ważne? Opinia w lokalnym środowisku. Ma to szczególne znaczenie w przypadku małych oraz średnich przedsiębiorstw. Informacji na ten temat można szukać w Internecie. Na przykład w wyszukiwarce Google, czy też mediach społecznościowych. Jeśli w firmie panują jasne zasady gry, a dokładnie sposób przeprowadzenia rekrutacji – jesteśmy w domu. To bardzo ważna kwestia. Warto, aby potencjalny pracodawca informował o takich sprawach jak długość procesu rekrutacyjnego. W późniejszym okresie również zachowa się w porządku wobec pracownika. A to bardzo ważne. Co do gry fair play ważna jest również ustalona siatka płac. To nie powinno być tematem tabu. Brak informacji o przyszłych zarobkach nie świadczy dobrze o pracodawcy. W końcu czas potencjalnych kandydatów również powinien być szanowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *