Każdy pracodawca, który prowadzi proces rekrutacji, chce wiedzieć, jaka jest motywacja danego kandydata. Zanim podejmie decyzję o zatrudnieniu, dlaczego to właśnie jego miałby zatrudnić. Na każdej rozmowie rekrutacyjnej, kandydat jest pytany o swoją motywację do pracy. Jakiej odpowiedzi powinien udzielić, żeby dobrze wypaść w oczach rekrutera i zwiększyć swoją szansę na etat?

Wiele zależy od stanowiska pracy. W ofertach pracy w Kolonowskich, dotyczących pracy na stanowisku produkcyjnym, jednym z wymagań jest silna motywacja do pracy. W jaki sposób pracodawca może sprawdzić poziom motywacji kandydata. Jeśli dana osoba, ma dzieci na utrzymaniu, a dodatkowo kredyt hipoteczny do spłacenia, to z pewnością poziom motywacji takiej osoby jest bardzo wysoki. Osoby młode, które nie założyły jeszcze rodziny, mieszkają z rodzicami, a praca ma być źródłem pieniędzy na hobby, bądź np. podróże, to pracodawca nie doszuka się jakiejś większej motywacji do pracy.

Niektóre osoby mieszkają już poza domem i np. płacą za wynajem. Dodatkowo muszą opłacić sobie czesne i wyżywić się. Takiemu kandydatowi również będzie bardzo zależeć na etacie. Stały dopływ gotówki wynikający z umowy o pracę, to dla wielu osób, najbardziej solidny fundament finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *