Obecna sytuacja makroekonomiczna w Polsce dla HR-owców jest jednoznaczna. Niezależnie od tego, czy pracują w Byczynie, czy też innej miejscowości. Muszą oni walczyć o pracowników.

Jednak prawdą jest to, że to wcale nie oznacza, że tenże rok musi upłynąć z dużymi problemami z pozyskiwaniem, a także zatrzymaniem pracowników. Jednak sama rekrutacja, a także zarządzanie ludźmi w przedsiębiorstwie musi przebiegać w sposób zaplanowany, a każda z decyzji winna być podejmowana w oparciu o konkretne analizy i fakty.

Są pewne elementy, które mają znaczący wpływ na sytuację w firmie. Otóż przede wszystkim nie da się zatrzymać pracownika, jeśli wcześniej nie wiemy o tym, że ten chce odejść ze swojego stanowiska. Dlatego ważna jest bardzo szybka reakcja w takiej sytuacji. HR-owiec musi systematycznie monitorować swoich pracowników, ich postawę, prognozować ilość rezygnacji, a także identyfikować te grupy, które są najbardziej zagrożone odejściem. Powinien również dawać pracownikowi wszystko to, co ten potrzebuje. A do tego musi go pytać o jego potrzeby.

Odpowiednie środowisko pracy jest jednym z najważniejszych czynników w sprawnie funkcjonującej firmie. Pracowników zajmujący się HR musi również znać konkurencję, dzięki temu nie będzie poruszał się po omacku, za to będzie świadom tego co inni mogą zaoferować „jego” ludziom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *