Głuchołazy to miejscowość, która znajduje się na Śląsku, w województwie opolskim, w powiecie nyskim. Jest siedzibą gminy miejsko-wiejskiej Głuchołazy. Miasto ma bardzo ciekawe położenie. Otóż leży na styku Gór Opawskich, czyli Sudetów, a Przedgórza Paczkowskiego, czyli Przedgórzy Sudeckich. Dodatkowo znajduje się nad rzeką Białą Głuchołaską.

W tym mieście mieszka niemal 15 tysięcy mieszkańców. Ale czy łatwo tam znaleźć pracę? Jest to dość trudny temat. Liczba ofert nie jest ani duża, ani mała. Być może to wystarczające? W Głuchołazach można zostać przykładowo magazynierem, kierowcą kategorii B, ustawiaczem wtryskarek, technologiem przetwórstwa tworzyw sztucznych, zastępcą kierownika działu zaopatrzenia, specjalistą do spraw zaopatrzenia, czy nawet grafikiem.

A czym dokładniej zajmuje się osoba na stanowisku grafika? Musi projektować materiały graficzne – skupia się to głównie w zakresie wzornictwa produktowego. Do obowiązków grafika należy również wykonywanie różnych filmików przy pomocy techniki cyfrowej. Osoba na tym stanowisku powinna również obrabiać technicznie zdjęcia produktowe oraz je najzwyczajniej wykonywać (to częsta praktyka w małych firmach). Grafik niekiedy jest też zobowiązany do tworzenia graficznych instrukcji obsługi. W niektórych przedsiębiorstwach tworzy też aranżacje wnętrz. Natomiast projektowanie i obsługa stron internetowych www oraz aplikacji mobilnych jest dla niego wręcz codziennością. Pracownik na tym stanowisku zazwyczaj może liczyć na stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę oraz przede wszystkim niezbędne narzędzia do wykonywania swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *