Wielu pracodawców w Grodkowie zastanawia się co zrobić, żeby posiadać wśród swojej kadry pracowniczej zmotywowanych wysoce wykwalifikowanych pracowników, którzy są lojalni wobec pracodawcy i nie szukają innej pracy? Jedną z najlepszych metod jest zaplanowanie rozwoju talentów każdego pracownika osobno. Wielu pracodawców, chcąc podnieść kompetencje swoich pracowników, wysyła ich na zorganizowane szkolenia branżowe. Czy jest to najlepszy możliwy sposób na inwestowanie w kadry?

Przyjrzyjmy się temu tematowi bliżej. Każdy zespół pracowniczy, zajmuje się danym sektorem w przedsiębiorstwie. Najczęstszym krokiem szefa, jest zatem wysłanie wszystkich pracowników na jedno szkolenie, które znacząco podniesie kompetencje zawodowe oraz stan wiedzy pracowników z danego zakresu zawodowego. Z jednej strony jest to dobry pomysł, ponieważ pozwala pracownikom być na bieżąco z najnowszą wiedzą.

Z drugiej zaś strony, być może lepszym rozwiązaniem byłoby podejście do rozwoju zawodowego pracowników w trybie indywidualnym? Każdy pracownik ma przecież inne predyspozycje, przez wielu nazywane talentami. Jeśli zatem pracodawca skupi się na rozwoju poszczególnych talentów, może wykrzesać z każdej jednej osoby wszystko co najlepsze w nim siedzi. Często bowiem pracownicy wykonują swoje obowiązki w taki sposób, w jaki zostały one im przydzielone przez kierownika. Gdyby natomiast kierownik pochylił się nad każdym członkiem zespołu osobno, mógłby odkryć, że inne rozłożenie obowiązków na poszczególnych pracowników może przynieść znacznie o wiele bardziej wyraźne efekty, niż szkolenie pracowników bez wcześniejszej analizy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *