Osoby, które szukają pracy w Oleśnie, największą wagę przykładają do zaprezentowania swoich kompetencji zawodowych potencjalnemu pracodawcy w Oleśnie. Dokładnie przygotowują się do spotkania w sprawie pracy, aby udowodnić rekruterowi, że umiejętności jakie posiadają, wpływają na realną wartość, jaką mogą zaoferować w nowym przedsiębiorstwie.

Wielu kandydatów do pracy całkowicie zapomina jednak o kwestii, która często decyduje o przyjęciu danej osoby do pracy. Chodzi tutaj o wszelkie kompetencje miękkie, które sprawiają, że będziemy pasować do zespołu pracowniczego i w ogólne do organizacji. Niezwykle ważne jest przecież to, w jaki sposób członkowie zespołu dogadują się między sobą. Kiedy cały zespół dostaje projekt do wykonania, to wystarczy jedna osoba, która nie chce współpracować i ciężko jest się z nią dogadać, żeby realizacja zadań kulała, a termin oddania projektu zespołowego przeciągał się w nieskończoność.

Jakie zatem cechy powinien posiadać kandydat do pracy, aby pasować do praktycznie każdego zespołu?

W ofertach pracy w Oleśnie kandydaci mogą przeczytać, w sekcji “oczekujemy” jakie cechy są ważne dla danego pracodawcy.

Przede wszystkim otwartość i łatwość komunikowania się – ciężko bowiem dotrzeć do osoby, która jest zamknięta i nie wykazuje się łatwością komunikacji. W takim wypadku straty może ponieść nie tylko zespół pracowników, ale również cała firma.

Kolejną uniwersalną cechą pożądaną przez każdego pracodawcę w Oleśnie jest zaangażowanie. Żaden kierownik nie chce mieć w swoim zespole osoby, które zamiast intensywnie pracować, to się ociągają. Ktoś pracę musi przecież wykonać. Jeśli jedna osoba jej nie zrobi, to będzie musiał zrobić to ktoś inny.

Kandydacie, zamiast skupiać się wyłącznie na kompetencjach twardych, zastanów się jakie posiadasz kompetencje miękkie, dzięki którym z łatwością zostaniesz zatrudniony.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *