Każdemu pracodawcy zależy na pozyskaniu najlepszych możliwych pracowników. Chce mieć w swojej załodze wykwalifikowanych specjalistów, którzy dodatkowo mają perfekcyjnie opanowane kompetencje miękkie. Procesy rekrutacyjne są narzędziem do pozyskania najlepszych specjalistów. Kiedy pracodawca chce dowiedzieć się jakie podejście ma dany kandydat do konkretnych kwestii, bardzo często zadaje pytania na rozmowie kwalifikacyjnej.

Kiedy stanowisko pracy, na które uruchomiona została rekrutacja, wymaga umiejętności pracy w stresie, czy pod presją czasu, pracodawcy takie określenia umieszczają w ofertach pracy w Głubczycach. Na rozmowie w sprawie pracy oczywiście pada pytanie: “Jak radzi Pan sobie w sytuacji stresowej”. Jednak – nie oszukujmy się – kandydat, który z resztą chce wypaść jak najlepiej, powie to co pracodawca chce usłyszeć.

Dlatego specjaliści ds. rekrutacji, idą o krok dalej. Stosują tzw. stress interview, podczas którego bardzo łatwo sprawdzić, jak dana osoba faktycznie radzi sobie podczas stresu. Specjalnie tworzone są stresujące sytuacje, bądź zadawane trudne i niewygodne pytania, które – chciał nie chciał –  wywołują stres u osoby rekrutowanej. Efekty bywają niezmiernie ciekawe. Często bowiem okazuje się, że kandydat, który deklaruje wysoki poziom odporności na stres, ulega mu przy pierwszej próbie. I w tym wypadku najlepiej sprawdza się powiedzenie, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *