Jak bardzo zależy Ci na pracy?

      Brak komentarzy do Jak bardzo zależy Ci na pracy?

Każdy pracodawca, który prowadzi proces rekrutacji, chce wiedzieć, jaka jest motywacja danego kandydata. Zanim podejmie decyzję o zatrudnieniu, dlaczego to właśnie jego miałby zatrudnić. Na każdej rozmowie rekrutacyjnej, kandydat jest pytany o swoją motywację do pracy. Jakiej odpowiedzi powinien udzielić, żeby dobrze wypaść w oczach rekrutera i zwiększyć swoją szansę na etat?

Wiele zależy od stanowiska pracy. W ofertach pracy w Kolonowskich, dotyczących pracy na stanowisku produkcyjnym, jednym z wymagań jest silna motywacja do pracy. W jaki sposób pracodawca może sprawdzić poziom motywacji kandydata. Jeśli dana osoba, ma dzieci na utrzymaniu, a dodatkowo kredyt hipoteczny do spłacenia, to z pewnością poziom motywacji takiej osoby jest bardzo wysoki. Osoby młode, które nie założyły jeszcze rodziny, mieszkają z rodzicami, a praca ma być źródłem pieniędzy na hobby, bądź np. podróże, to pracodawca nie doszuka się jakiejś większej motywacji do pracy.

Niektóre osoby mieszkają już poza domem i np. płacą za wynajem. Dodatkowo muszą opłacić sobie czesne i wyżywić się. Takiemu kandydatowi również będzie bardzo zależeć na etacie. Stały dopływ gotówki wynikający z umowy o pracę, to dla wielu osób, najbardziej solidny fundament finansowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *