Obecnie na rynku pracy nie jest najbardziej istotne wykształcenie kierunkowe. Aby zostać rewelacyjnym programistą można pochodzić z Ozimka i wcale nie być inżynierem automatyki. A przecież dla wielu osób praca jako programista to istne spełnienie marzeń. Wiele osób postanawia się przebranżowić. Bo zapotrzebowanie na specjalistów w tej dziedzinie jest przeogromne.

Jednak warto pamiętać o tym, że rekruterzy nie przyjmują wszystkich chętnych do pracy. Trzeba posiadać pewne cechy, które pozwolą na bycie najlepszym w tym zawodzie. Pierwszą z nich jest nieustanna chęć rozwoju. W końcu branża IT jest bardzo dynamiczna. Nowości pojawiają się na każdym kroku. Technologie cały czas się zmieniają. Osoby, które są zainteresowane rynkiem technologicznym i poznają nowe sposoby pracy mają ogromną przewagę.

Programista powinien nie tylko chcieć rozwiązać dany problem, ale zrobić to jak najlepiej. Kolejną cechą, którą powinien posiadać programista jest… lenistwo! W końcu winien on szukać głównie najprostszych rozwiązań. To klucz do sukcesu. Nie warto poświęcać godzin na pisanie programów od samego początku, kiedy można już wykorzystać gotowe rozwiązania.

Następną bardzo ważną cechą jest umiejętność nauki od innych. Przecież nikt nie jest alfą i omegą. Warto zapytać o radę bardziej doświadczonych kolegów i podpatrzeć ich techniki i rozwiązania.

Kolejną umiejętnością niezbędną w tym zawodzie jest znajomość języka angielskiego. Przy programowaniu często korzysta się z branżowego żargonu. Jest on anglojęzyczny. Poza tym celem niemal każdego programisty jest praca w międzynarodowych firmach, gdzie komunikacja odbywa się wyłącznie w języku angielskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *