Mieszkańcy Baborowa, zwłaszcza młodsza część społeczeństwa intensywnie zastanawiają się jaką ścieżkę kariery zawodowej warto wybrać, aby w przyszłości nie narzekać na brak pracy, albo na niskie zarobki? Jak w ciągu najbliższej dekady będzie kształtował się rynek pracy? Na które zawody będzie największe zapotrzebowanie ze strony pracodawców? Jakie specjalizacje nie znajdą swojego zapotrzebowania wśród firm poszukujących pracowników w Baborowie?

Według prognoz można wskazać trzy takie sektory gospodarcze, których rozwój jest wręcz nieunikniony. Zawody, na które będzie największe zapotrzebowanie w najbliżej przyszłości, będą zaliczać się z pewnością do branż: Technologii Informacyjnych, Finansów oraz E-marketing i E-commerce.

IT

Nieustanny rozwój branży IT, chyba nie powinien nikogo zaskoczyć. Nowych miejsc pracy dla programistów, analityków systemowych, testerów, czy administratorów w ciągu 5-ciu lat ma pojawić nawet o 60% więcej. Świat nowoczesnych technologii i komputerów, szturmem wchodzi do praktycznie każdej dziedziny życia. Wybór kształcenia w kierunkach informatycznych jest zatem bardzo przyszłościowy.

Finanse i Księgowość

Kolejną branżą przyszłości są Finanse. Liczba ofert pracy na stanowiskach finansistów, księgowych i analityków finansowych ma wzrosnąć do 44%. Odpowiednie zarządzanie finansami będzie niezbędnym elementem zarządzania całym przedsiębiorstwem. Świadomość zarządzania swoimi pieniędzmi wśród społeczeństwa coraz bardziej wzrasta, dlatego doradcy finansowi z pewnością w przyszłości znajdą pracę.

E-marketing, E-commerce

W końcu branża E-commerce również rozwija się w tempie ekspresowym. Klienci coraz częściej robią zakupy przez internet, bez wychodzenia z domu. Dlatego każdy sklep stacjonarny chce mieć swoją wersję sklepu internetowego. Osoby, które już teraz zdobywają doświadczenie w e-marketingu, będą z pewnością ogromną wartością na przyszłym rynku pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *