Mieszkańcy Gogolina zastanawiają się często, w którym kierunku poprowadzić swoją ścieżkę zawodową, żeby móc pracować z domu. Jakie zawody można wykonywać poprzez pracę zdalną, z dowolnego miejsca z Polski? Czy pracodawcy są otwarci na pracę poza siedzibą przedsiębiorstwa? Czy coraz większy zakres obowiązków będzie można wykonywać w zaciszu domowym?

Kiedyś nie do pomyślenia wydawało się dla większości pracodawców, żeby pracownik siedział sobie w domu i beztrosko sobie pracował. Zgodnie z założeniem właścicieli firm oraz kierowników działów, pracownik powinien codziennie rano wstawać i zmierzać do organizacji, w której wykonuje swoje obowiązki. Ale rozwój komputeryzacji znacząco wpłynął na zmianę tradycyjnego podejścia do formy wykonywania pracy.

Wiele jest takich zawodów, które z powodzeniem pracownicy wykonują poza miejscem pracy. Do tego typu zawodów z pewnością można zaliczyć: programistów, copywriterów, specjalistów SEO, Specjalistów Social Media, ale również Księgowych, czy Analityków Finansowych. Każde stanowisku pracy, które wymaga dostępu do komputera i sieci, może być realizowane w formie pracy zdalnej. Nie może to być natomiast pracownik, który w sposób bezpośredni ma kontakt z klientami lub kontrahentami.

Solidną korzyścią wynikającą z pracy zdalnej, jest odjęcie kosztów administracyjnych eksploatacji stanowiska pracy. Każde przedsiębiorstwo wie przecież, jaki ponosi koszt utrzymywania pracownika w firmie. Współpracownik, który pracuje zdalnie, wszelkie koszty dodatkowe, bierze na siebie. Być może w przypadku jednej osoby, koszty tego typu nie są najwyższe, to jednak przy kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu osobach, firma jest w stanie zaoszczędzić niemałą sumę. Nie da się ukryć, że jest to jedna z przyczyn otwierających pracodawców z Gogolina, na współpracę zdalną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *