Nie da się podejmować bezbłędnych i idealnych decyzji w kwestii zarządzania personelem. W końcu każda najmniejsza nawet decyzja jest podejmowana nierzadko w warunkach ryzyka oraz niepewności. To dzieje się również w Głogówku w województwie opolskim.

Najlepsze decyzje są podejmowane wtedy, kiedy osoba decyzyjna opiera się na danych i faktach. Te mogą pochodzić z przeróżnych badań naukowych czy nawet wyników wszelakich analiz, które są prowadzone nawet w innych organizacjach. Bardzo ważnym elementem w zarządzaniu, które jest oparte właśnie na faktach jest zbieranie różnych danych związanych z konkretną organizacją. Na tej podstawie należy wyodrębnić fakty, a właśnie z tych faktów stworzyć wiedzę i nieustannie uaktualniać tę wiedzę wraz z nowymi danymi, które napływają do przedsiębiorstwa.

Osobiste doświadczenie jest jednym z najczęściej używanym źródeł wiedzy podczas podejmowania decyzji. Ono w człowieku budzi przeróżne przekonania, a także przeczucia. To powoduje, że ta osoba myśli, że wie w jaki sposób postąpić i jaką decyzję podjąć. Niestety, nie zawsze tak się dzieje. Bowiem doświadczenie w świecie, który zmienia się tak szybko i dynamicznie nie zawsze jest rzetelnym źródłem informacji i wiedzy. Zresztą nawet niekiedy może doprowadzić do zaburzenia postrzegania rzeczywistości.

Kiedy ktoś jest przekonany o swojej racji może nie dostrzec oczywistych rozwiązań, których nigdy wcześniej nie stosował, choć te są słuszne i skuteczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *