Nierzadko pierwszym pytaniem, które nasuwa się każdemu specjaliście od zarządzania ludźmi w firmie, gdy słyszy o zaangażowaniu w daną pracę, brzmi: czy to tak właściwie się opłaca? Otóż biznesowe realia często sprawiają, że firmy podejmują jedynie takie działania, które mogą przynieść wymierne korzyści. Dzieje się tak również w Głubczycach w województwie opolskim.

Jednak prawda jest taka, że można znaleźć bardzo wiele badań naukowych, które mówią o zaangażowaniu w pracę. To pozwala na odsunięcie na bok przeczuć i intuicji. Większość z tych badań ma jeden wniosek, otóż pracownicy, którzy są zaangażowani pracują znacznie lepiej. To świadczy o tym, że dbanie o ich zaangażowanie jest bardzo opłacalne.

Z literatury dotyczącej tego zagadnienia wynika, że zaangażowanie wpływa także na wykonywanie zadań, które wykraczają poza formalne obowiązki danego pracownika. Wiąże się również ze znacznie mniejszą chęcią opuszczenia danej firmy. A teraz, kiedy w Polsce panuje rynek pracownika, może to działać jedynie na plus dla danego przedsiębiorstwa.

Zaangażowane osoby pracują szybciej i efektywniej, a przy tym, o dziwo, charakteryzują się lepszym zdrowiem! A dzięki temu rzadziej chodzą na zwolnienia lekarskie oraz są bardziej wydajni. Sam spadek zaangażowania z pewnością jest sygnałem ostrzegawczym, którzy często świadczy o spadku efektywności pracy danego człowieka. Dzieje się to szczególnie wtedy, gdy na przykład pracownik jest traktowany niesprawiedliwie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *