Wiele firm stawia teraz na nowe. Chcą mieć młodą kadrę, która dopiero co ukończyła studia, ale jednocześnie oczekują, aby były to osoby z doświadczeniem. Nie zawsze można to pogodzić. Podobnie jest w Leśnicy. Jednak w wielu firmach wciąż można znaleźć ogrom doświadczonych pracowników, którzy dzielą się z młodymi niezastąpionymi wskazówkami. Mało tego! Chcą nadążać za technologią i obsługę komputera mają w małym paluszku. To mit, że osoby w starszym wieku nie radzą sobie z internetem. Są w tym bardzo sprawni. Niektórzy uczęszczają na specjalne kursy.

Przedsiębiorstwa chętnie korzystają z takich szkoleń. Te lepsze inwestują w swoich pracowników. Nie chcą szukać nowych, jeśli modyfikują stare stanowisko. Często wolą „zmodyfikować pracownika”. To możliwe, jeśli ktoś ma do tego chęci. A przecież rozwijać się trzeba przez całe życie. Aby być na czasie i nie stracić pracy jest to warunkiem koniecznym. Młodzi pracownicy może i są niekiedy szybsi. Ale często również przy tym mniej dokładni. Dlatego powinni uczyć się dokładności i staranności od starszych kolegów.

Takie wielopokoleniowe stanowiska w firmie to niesamowita okazja do porównania kilku sposobów bycia i funkcjonowania. Każdy ma inną kulturę pracy. Osoby w różnych wieku mogą od siebie nauczyć się wielu rzeczy. Zmieniać się pozytywnie. Dlatego przedsiębiorstwa powinny starać się, aby takich sytuacji było jak najwięcej. Niech młodzi nauczą się pokory od starszych, a starsi opowiedzą o swoich doświadczeniach. Ważny jest oczywiście przy tym wzajemny szacunek. Przy zachowaniu tych zasad – firma będzie miała cudowną kadrę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *