Mieszkasz w Zawadzkim w województwie opolskim i wahasz się, czy zmienić pracę? Powinieneś sprawdzić, czy spotykasz się z poniższymi sygnałami. Jeśli tak, to znak, że zdecydowanie powinieneś zmienić swoje miejsce zatrudnienia.

Jeśli każdego dnia, już od dłuższego czasu narzekasz na swojego szefa, współpracowników oraz firmę – to znak, że coś tu nie gra. Z chwilowym niezadowoleniem można walczyć, z ciągłym jest zbyt trudno.

Kolejny sygnał? Codzienne nadgodziny. Żadnym wytłumaczeniem są ważne konferencje, spotkania oraz projekty. Nadgodziny nie mogą być codziennością pracownika. Środowisko pracy musi być zdrowe. Również brak czasu na życie prywatne może być sygnałem do zmiany zatrudnienia. Praca nie powinna kraść życia prywatnego. Ważne jest to, aby zadbać o balans między pracą a prywatnością.

Jeśli w Twojej firmie panuje destrukcyjna atmosfera to nieodzowny znak, że czas zmienić zatrudnienie. Natomiast jeśli jesteś nieustannie pomijany przy projektach, nominacja i awansach – powinieneś brać nogi za pas. Warto szukać nowych wyzwań. A apetyt rośnie w miarę awansu.

Brak podwyżki również może być powodem do zmiany pracy. Jeśli jesteś dobrze ocenianym pracownikiem, to dlaczego miałbyś nie zostać docenionym? Nie pozwól, aby Twoja motywacja do pracy spadła. A jeszcze gorsze są same cięcia płac! Każdy pracownik lubi również dostawać wszelakie benefity. Teraz jest to bardzo modne w wielu przedsiębiorstwach i doceniane przez wiele osób.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *