Już w całej Polsce przedsiębiorstwa, nawet te mniejsze stawiają na rozwój nowoczesnego rynku pracy. Jest to także widoczne w opolskim Wołczynie. Co jest ważne w obecnym rynku pracy? Rozwój technologii, oczywiście tych nowoczesnych oraz zmiany w tradycyjnym postrzeganiu kariery zawodowej!

Rynek pracy w bardzo dynamiczny sposób przyswaja wszelkie nowości oraz w szybki sposób na nie reaguje. Nie ma w tym nic dziwnego. Nawet sami pracownicy inicjują takie tendencje. Co się liczy w nowoczesnym rynku pracy? Są to przede wszystkim nowe specjalizacje oraz wszelkie aktualizacje już nieco przedawnionych zawodów. Znakiem naszych czasów jest zapotrzebowanie na ściśle określone i sprecyzowane umiejętności. Konkretne osoby na danych stanowiskach już nie zajmują się tzw. wszystkim i niczym. „Człowiek od wszystkiego” odchodzi do lamusa.

Teraz liczy się ekspercka wiedza i wykwalifikowanie. A osoby, które obejmują niejako „stare” zawody, nieustannie się rozwijają i doskonalą, aby móc zmodyfikować swoje stanowisko. W końcu nie chcą stracić pracy. A rynek jest bezlitosny. Teraźniejszość potrafi stać się okrutna także dla przedsiębiorców. Muszą oni już teraz walczyć o dobrych, wykwalifikowanych pracowników. Nie ma lekko.

Poziom bezrobocia sukcesywnie się zmniejsza. Jest to świetna wiadomość dla osób poszukujących pracy, ale dla firm już niekoniecznie. Teraz wiele firm decyduje się na przyjęcie modelu przedsiębiorstwa, który bazuje na mobilności oraz elastyczności współczesnych pracowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *