Rozmowa kwalifikacyjna często jest kluczowym elementem w procesie rekrutacji. Właśnie dlatego warto wcześniej przygotować się do takiego spotkania. Również w Kietrzu pracodawcy zapraszają potencjalnych kandydatów na rozmowy kwalifikacyjne.

Lepiej poznać kilka zasad, które pozwolą świetnie wypaść na takiej rozmowie. Otóż należy pamiętać, że pytania podczas takiego spotkania zadaje nie tylko pracodawca. To odpowiedni czas na to, aby uzyskać jak najwięcej informacji o samej ofercie pracy, jak i przyszłym stanowisku. Jednak lepiej zachować w tym powściągliwość. Zadając nieodpowiednie pytanie można wyjść na osobę natarczywą oraz roszczeniową.

Rozmowa kwalifikacyjna jest idealną szansą na zaprezentowanie się z najlepszej strony. Można wiele zyskać pytając pracodawcę o czekające cię wyzwania, czy też wspominając o tym, że w pracy cenisz informację zwrotną, która jest konstruktywna. Warto zapytać również o ścieżkę kariery i plany rozwoju całej firmy, nie tylko zespołu. To pokaże, że interesuje Cię realizacja nowych celów.

Na rozmowie kwalifikacyjnej można też zadać pytania, które będą dotyczyły konkretnych zagadnień związanych z samą działalnością firmy. Dlatego warto wcześniej wgłębić się w temat i dowiedzieć jak najwięcej o przedsiębiorstwie. Warto pokazać klasę i zadawać profesjonalne pytania. Każdy pracodawca z pewnością to doceni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *