list motywacyjnySzykujesz się do zmiany pracy? Zależy Ci na lepszych zarobkach albo rozwoju? Jeżeli chcesz zdobyć pracę marzeń – postaw na profesjonalny list motywacyjny. Co powinno się  nim znaleźć?

To właśnie list motywacyjny jest szansą dla Ciebie na zdobycie nowej pracy. W tej krótkiej formie pisemnej możesz przekazać potencjalnemu pracodawcy wszystkie te argumenty, które mają przekonać go do zatrudnienia właśnie Ciebie! Nie wahaj się chwili dłużej i stwórz angażujący list motywacyjny, który będzie dla Ciebie przepustką do lepszej przyszłości.

Co powinno znaleźć się w profesjonalnym liście motywacyjnym?

Ten dokument powinien zawierać określone treści, które sprawią, że będzie spełniał konkretne standardy. Co to oznacza? Otóż w liście motywacyjnym nie może zabraknąć samej wzmianki o ofercie, pokaż rekruterowi, skąd dowiedziałeś się o rekrutacji. To powinno znaleźć się w pierwszym akapicie.

W drugim z kolei nie może zabraknąć wszystkich argumentów, które sprawiły, że zdecydowałeś się na staranie się o pracę właśnie w tym miejscu.

W trzecim akapicie z kolei muszą znaleźć się wszystkie argumenty, które przemawiają za pozytywnym rozpatrzeniem Twojej kandydatury. Ten akapit najczęściej gra największą rolę przy wyborze konkretnego kandydata, zatem postaraj się przy jego pisaniu i zrób wszystko, aby był jak najbardziej angażujący!

Czwarty akapit to zakończenie. Tutaj możesz wyrazić chęć spotkania się, a także prośbę o pozytywne rozpatrzenie Twojej kandydatury. Przekonaj się, że list motywacyjny naprawdę ma moc przebicia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *