W końcu udało Ci się skonstruować idealne CV, a teraz przyszła pora na to, żeby wysłać je w świat? Pamiętaj jednak o tym, że warto je dopasowywać do każdego ogłoszenia. A co najlepiej sprawdzić przed aplikacją na dane stanowisko?

W województwie opolskim w miejscowości Kolonowskie jest spora konkurencja na różnorodne stanowiska pracownicze. Bardzo ważne jest zatem to, żeby zwrócić na siebie uwagę już podczas procesu rekrutacyjnego. A możesz to szybko zrobić, skupiając się na odpowiednim przygotowaniu dokumentów aplikacyjnych.

Na to zwróć uwagę przed wysłaniem CV

W CV przede wszystkim nie powinno być żadnych literówek. Dotyczy to zwłaszcza podstawowych danych, takich jak adres mailowy, a w szczególności numer telefonu. To na tej podstawie może skontaktować się z Tobą potencjalny pracodawca, a więc nigdy tego nie pomijaj. Zadbaj również o to, żeby czcionka, interlinia oraz kolorystyka była spójna. Pierwsze wrażenie estetyczne ma ogromne znaczenie, a więc koniecznie zadbaj również o takie detale. Ten dokument musi być bowiem przejrzysty i łatwy do przeczytania. Nie powinien za to męczyć wzroku.

Dodaj również aktualną klauzulę. Jest to wymóg polskiego prawa i sprawia, że pracodawca może użyć Twoich danych osobowych w procesie rekrutacji. Nie zapomnij zatem również o tej kwestii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *