W niektórych przedsiębiorstwach, szczególnie produkcyjnych funkcjonuje system pracy zmianowej. Dla jednych osób jest to zdecydowaną zaletą, a dla innych wadą. Przekonaj się, czy taki rodzaj pracy jest dla Ciebie idealny. To dotyczy również osób zatrudnionych w miejscowości Niemodlin w województwie opolskim.

Okazuje się, że zmienne godziny pracy mogą z dużym stopniu zaburzyć codzienne funkcjonowanie. Szczególnie wtedy, gdy praca odbywa się nocą. Dla wielu osób wręcz niemożliwa może okazać się sytuacja, w której jednego dnia położą się o siódmej rano, obudzą się popołudniu, a już dwa dni później będą musieli zasnąć w swoim łóżku o godzinie dwudziestej trzeciej, tak aby kolejnego dnia wstać wraz z pianiem kogutów i stawić się wypoczętym w miejscu pracy. Nie da się ukryć, że nie każdy człowiek odnajdzie się w takim trybie i będzie potrafił ze spokojem w nim funkcjonować.

Organizm może być wymęczony taką niestabilnością. Ponadto praca zmianowa wiąże się z nieregularnymi posiłkami, a to może spowodować problemy trawienne, a w tym również otyłość. Kolejny aspekt związany z zaburzeniem rytmu nocy oraz dnia jest związany z trudnością z koncentracją. A to już może spowodować zagrożenie, bowiem jeśli w pracy obsługujesz maszyny – możesz zrobić krzywdę sobie, czy nawet współpracownikom. Aby złagodzić zmęczenie oraz wspomóc swoją koncentrację warto regularnie korzystać z przerw. Praca trzyzmianowa wiąże się również z koniecznością tak zwanego mijania się z pozostałymi domownikami, a to również powoduje osłabienie relacji z najbliższymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *