Jaki jest odwieczny problem młodych rodziców uniemożliwiający im powrót do pracy w Krapkowicach? Odpowiedź wydaje się być oczywista: kto zaopiekuje się dziećmi, jeśli nie dysponujemy zbyt dużą ilością pieniędzy? Jeśli mamy dziadków na miejscu, którzy są już na emeryturze, mieszkają w pobliżu i nie są zmęczeni i schorowani – to mamy problem z głowy.

Władze województwa opolskiego wychodząc naprzeciw zapotrzebowaniu młodych rodziców, którzy chcieliby znów stać się aktywnymi zawodowo, ruszyły z projektem: ”Opolskie dla rodziców i dzieci”. Program zakłada możliwość skorzystania z tańszego żłobka dla swoich pociech. Projekt jest realizowany w ramach działań powiązanych z pogodzeniem życia prywatnego i zawodowego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego w latach 2014-2020.

Kto może skorzystać ze wsparcia finansowego oraz w jakim wymiarze?

Na wsparcie finansowe w tym zakresie, może liczyć aż 100 rodziców bądź opiekunów prawnych dzieci do 3-go roku życia. Warunkiem jest zbliżający się termin końca umowy o pracę, lub w przypadku osób zatrudnionych na czas określony, bądź też w przypadku osób pracujących pozostających na urlopie macierzyńskim, wychowawczym albo też rodzicielskim. Rodzice/ opiekunowie prawni mogą liczyć na dofinansowanie pobytu w żłobku dzieci na okres 12 miesięcy. Wszystkie osoby spełniające warunki umożliwiające zakwalifikowanie się do programu, mogą spokojnie wracać do pracy Krapkowicach, żeby mieć poczucie ciągłości zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *