Są takie stanowiska pracy, w przypadku których niezwykle trudno znaleźć odpowiednich kandydatów do pracy. Pracodawcy gotowi są zaoferować kandydatom bardzo korzystne warunki współpracy, żeby zachęcić ich do wysyłania swoich CV. Często w ogłoszeniach o pracę w Białej spotkać możemy się z informacjami, że pracodawca oferuje: bogaty pakiet relokacyjny dla osób spoza miasta, w którym ma być wykonywana praca.

Ponieważ może się przecież okazać, że w danym mieście nie ma kandydatów spełniających wymagania pracodawcy. Rekruterzy muszą być przygotowani na możliwość przeprowadzenia rozmowy kwalifikacyjnej z wybranymi kandydatami, przy założeniu, że kandydat nie zostanie obciążony kosztami z tym związanymi.

Wielu rekruterów w Białej decyduje się na dojazd do innego miasta w celu przeprowadzenia spotkań rekrutacyjnych, jeśli w docelowym regionie faktycznie dostępnych jest co najmniej kilku kandydatów posiadających wysokie kompetencje zawodowe. Inni pracodawcy w Białej zapraszają kandydatów z zewnątrz, pokrywając im koszty dojazdu do firmy.

Ale poza konwencjonalnymi sposobami, istnieje jeden bardzo dobry pomysł, który umożliwia przeprowadzenie pierwszego etapu rozmów, niezależnie od miejsca aktualnego pobytu kandydata. Tym sposobem jest video rekrutacja. W dzisiejszych czasach dostępne są bowiem genialne rozwiązania, umożliwiające przeprowadzenie rozmowy z obrazem na żywo. Dzięki temu, rekruterzy są w stanie obserwować prawdziwe reakcje potencjalnego pracownika na zadawane mu pytania. Jakby tego było mało, to odchodzą koszty związane z dojazdem jednej ze stron, ponieważ taką rozmowę można przeprowadzić w dowolnym miejscu.

2 Responses

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *