Każdy kandydat szukający pracy w Prudniku, jest świadom tego, że nie dostanie propozycji zatrudnienia, bez przejścia procesu rekrutacji. Żeby w ogóle rozpocząć ten proces, kandydat musi przejrzeć dziesiątki a czasem nawet setki ofert pracy w Prudniku. Następnie wybiera te, które najlepiej odpowiadają jego preferencjom i wysyła CV oraz list motywacyjny.

Kolejny bardzo ważny krok zależy już od naszego potencjalnego pracodawcy, oraz od tego, czy przypadniemy do gustu rekruterowi. To czy zostaniemy zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną, zależy również od tego, czy wpisujemy się w wytyczne, które każdy specjalista ds. rekrutacji ma w głowie, kiedy dokonuje selekcji aplikacji.

W końcu udało się – zostaliśmy zaproszeni na rozmowę w sprawie pracy. Ubiegamy się o nasze wymarzone stanowisko pracy w Prudniku. Jednak od tego, jak się przygotujemy do spotkania, w dużej mierze zależy, czy będziemy mieć szansę na zatrudnienie. Jedną z rzeczy, którą koniecznie powinniśmy zrobić, to przygotować sobie odpowiedzi na najbardziej popularne pytania. Jest przecież taki zestaw pytań, które padają praktycznie na każdej rozmowie w sprawie pracy.

Pytania jakie zazwyczaj padają na rozmowie kwalifikacyjnej:

  • “Co może Pan powiedzieć o sobie?”,
  • “Dlaczego to Pana powinniśmy zatrudnić na to stanowisko?”,
  • “Jakie umiejętności zawodowe, chce Pan wykorzystać w naszej firmie?”
  • “Jakie są Pana mocne a jakie słabe strony?”
  • “Gdzie widzi się Pan za 3, 5, 10 lat?”

Skoro wiemy, że praktycznie zawsze padają ww. pytania na spotkaniu w sprawie pracy w Prudniku, to dużym błędem byłoby pójść na spotkanie nieprzygotowanym. I nie chodzi tutaj wyłącznie, aby wyrecytować przygotowane odpowiedzi, osobie nas rekrutujące. Chodzi przede wszystkim o to, aby uświadomić sobie jaki jest nasz profil zawodowy, do czego dążymy oraz jak widzimy ścieżkę naszej kariery zawodowej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *