rozmowa rekrutacyjnaWiele osób, które decyduje się na wzięcie udziału w rekrutacji, wystrzega się przed zadawaniem pytań podczas rozmowy rekrutacyjnej. Czy jest to słuszne? Zadając pytania podczas rozmowy rekrutacyjnej pokazujesz, że potrafisz słuchać osoby, z którą rozmawiasz. Jest to bardzo przydatna cecha, o której zapomina wiele osób. W ten sposób możesz zaprezentować swoje umiejętności, ale przede wszystkim możesz zyskać cenne informacje, które rozwieją Twoje wątpliwości dotyczące pracy na danym stanowisku.

Pytania na koniec rozmowy rekrutacyjnej

Niegrzecznie jest przerywać rekruterowi i zadawać mu pytania w trakcie rozmowy. Najpierw to on powinien poznać jak najlepiej Ciebie. Dopiero pod koniec rozmowy zyskujesz możliwość zadania mu konkretnych pytań. Właśnie dlatego powinieneś je dokładnie zapamiętać, ponieważ z pewnością nasuną Ci się w trakcie spotkania.

O co warto zapytać? Z pewnością o możliwości rozwoju, w tym różnorodne kursy i szkolenia. Czy firma pokrywa ich koszt? Nie zapomnij również o kwestii awansu, czy też podwyżki w dalszym czasie. Wykażesz się w tym sposób wysokimi ambicjami, co jest cenione na wielu stanowiskach. Możesz również zapytać o kwestie związane z dofinansowaniem do kursów, czy też dodatkowych studiów. Dla wielu osób istotną kwestią może być również sam dress code, czy też warunki pracy. Nie zapomnij dowiedzieć się jak najwięcej o okresie próbnym, rodzaju umowy, czy też o możliwości pracy zdalnej. Nie bój się zadawać mądrych pytań!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *