Wydawać by się mogło, że praca fizyczna potrafi być najbardziej męcząca spośród wszystkich form działalności zawodowych. Wielu kandydatów, jak ognia unika ofert pracy w Zawadzkiem na stanowiska pracowników fizycznych. Obawa przed nadmiernym przemęczeniem jest silnym demotywatorem. Każdemu marzy się spokojna praca przy biurku. Mieszkańcy Zawadzkiego wierzą, że taka forma wykonywania swoich obowiązków, nie prowadzi do przemęczenia. Tyle, że rzeczywistość jest nieco inna.

Zbyt długa praca siedząca przed monitorem, może przyczynić się nie tylko do zmęczenia, ale nawet do wszelkiej maści schorzeń, takich jak: problemy z kręgosłupem czy ból w okolicy nadgarstka. Pomijając dolegliwości zdrowotne, skupmy się na aspektach wydajności pracownika.

Pracodawcy w Zawadzkiem, doskonale wiedzą, że przepracowany pracownik, to nie wydajny pracownik. Wprowadzając obowiązkowe przerwy, sprawiają, że pracownicy są w stanie więcej zdziałać. Każde oderwanie się od komputera, przejście się, lekki ruch i zmiana otoczenia, potrafią zdziałać o wiele więcej niż kolejna kawa. Często wystarczyć wyjść z budynku i zrobić szybki kilkuminutowy spacer, żeby skutecznie mózg nam odpoczął. Coraz więcej firm decyduje się na specjalne pokoje dedykowane do relaksu. Klasyczne piłkarzyki, potrafią odwrócić myślenie i wprawić w ruch nasze ciało. To chyba najlepsza możliwa forma aktywnej przerwy od codziennych obowiązków zawodowych.

Jak często powinno się robić przerwy od pracy przy komputerze?

Dobrą metodą jest ustawienie alarmu na każdą godzinę. Wtedy nie musimy pilnować czasu, bo zostaniemy o porze przerwy poinformowani. Nie będzie nas też kusić dokończenie jakiejś rzeczy, nad którą pracowaliśmy, bo będziemy mieć świadomość, że w kolejnej godzinie również odsapniemy od naszych działań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *