Wysoce rozwinięty sektor przemysłowy, blisko 100 przedsiębiorstw z branży stolarskiej prowadzonych z pokolenia na pokolenie, zamiłowanie do tworzenia mebli. Stolica śląskiego meblarstwa – Dobrodzień – gwarantuje miejsca pracy dla ogromnej części mieszkańców. Niski poziom bezrobocia oraz regularnie – od wielu lat – zasilany budżet miejski sprawiają, że żyje się tutaj na całkiem przyzwoitym poziomie.

Zamiłowanie do stolarki przechodzi od starszych pokoleń, na te najmłodsze. Młodzi po uzyskaniu pełnoletności podejmują pracę w Dobrodzieniu w zawodzie stolarza. Doskonale przygotowanie do nowo zajętego stanowiska pracy w rodzinnej firmie sprawia, że rynek pracy zasila kolejny wykwalifikowany stolarz. Oczywiście sama praktyka i wiedza zaczerpnięta od doświadczonych pracowników, to nie wszystko. Młodzi kształcą się zawodowo w technikach i szkołach wyższych na kierunku technolog drewna.

Firmy z Dobrodzienia zdobywają klientów z regionu, ale również z całej Polski. Nic dziwnego, w końcu gmina słynie z produkcji doskonałej jakości mebli drewnianych. Władze potrafią się oczywiście odwdzięczyć, dlatego przedsiębiorstwa produkcji mebli mogą liczyć na promocję z budżetu gminy. Dodatkowa korzyścią, na którą mogą liczyć pracodawcy, jest zwolnienie z podatku od nieruchomości. Z ulgi mogą korzystać wszystkie przedsiębiorstwa – nie tylko te związane ze stolarstwem. Promocja przedsiębiorstw produkcyjnych oraz ulgi podatkowe sprawiają, że gmina Dobrodzień, niezmiennie od wielu już lat, stabilnie stoi na rynku pracy. Występuje tu bowiem najniższe bezrobocie w całym powiecie, a mieszkańcy mogą liczyć na sporą ilość ofert pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *