Czy osoby nie posiadające doświadczenia zawodowego, mogą liczyć na pracę w Kietrzu? Czy zatrudnienie jest możliwe tylko w przypadku osób posiadających wiele lat doświadczenia? Jak wygląda sytuacja świeżo upieczonych absolwentów? Czy osoba, która nie miała jeszcze okazji złapać praktyki zawodowej, jest z góry przekreślona w oczach potencjalnych pracodawców?

Przeglądając oferty pracy w Kietrzu, można dojść do wniosku, że osoby, które nie zdobyły doświadczenia zawodowego, nie mają co szukać na rynku pracy. W większości ogłoszeń o pracę, jedne z pierwszych wymagań, dotyczą od razu kwalifikacji zawodowych i wspomnianego wyżej doświadczenia. Na szczęście działania PUP, w ramach aktywizacji zawodowej osób bezrobotnych przeprowadziło wiele działań, mających na celu wsparcie wszystkich, którym ciężko o zatrudnienie. Na szczególną pomoc mogą liczyć właśnie osoby młode, które nie posiadają doświadczenia. Pomoc w formie płatnego stażu, z możliwością przedłużenia zatrudnienia i podpisanie umowy o pracę, jest dla wielu młodych osób jedyną szansą na start zawodowy.

Pracodawcy publikują coraz więcej ofert pracy z możliwością przyuczenia do zawodu. Praca taka może dotyczyć np. pracowników produkcyjnych, pakowaczy oraz pracowników magazynowych. W przypadku ww. stanowisk pracy, łatwe i szybkie przyswojenie wiedzy, pozwoli na zatrudnienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *