Podejście do pracy głównie z perspektywy zarabianych pieniędzy, jest tendencją dzisiejszych czasów. Wysokie koszty życia w Otmuchowie, ciągle rosnące opłaty, coraz droższe żywność tekstylia i usługi. Nie wspominając już o kosztach wakacji. Nic dziwnego zatem, że wybierając zawód kierujemy się przede wszystkim poziomem zarobków na jakie możemy liczyć wykonując pracę w zawodzie.

Jaki jest efekt tak podjętej decyzji dotyczącej naszej przyszłej ścieżki zawodowej? Często jest tak, że podjęliśmy pracę w Otmuchowie, której nie lubimy. Codzienne wstawanie do pracy to istotnie gehenna, a sam niekończący się czas spędzony w pracy – to piekło. Siedzimy wtedy w pracy na siłę. nie czerpiemy najmniejszej nawet dozy przyjemności z naszej funkcji w firmie. Pojawia się wówczas pytanie, czy można było temu zaradzić?

Czy nie lepiej byśmy się czuli, kiedy zakres naszych codziennych zadań, byłby bliski naszym zainteresowaniom? Czy poranne wstawanie do pracy nie byłoby bardziej przyjemne, kiedy czynności zawodowe były związane z naszą prawdziwą pasją?

Odpowiedź wydaje się być oczywista, jednak praca zawsze będzie obowiązkiem do wykonania. Zawsze musimy przecież raportować wyniki do bezpośredniego przełożonego. A skoro gdzieś tam nad głową, mamy słowo “obowiązek” wówczas, beztroskie życie wkładamy do kieszeni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *