Polskie przedsiębiorstwa od jakiegoś czasu walczą z niedoborem pracowników. Jest to szczególnie dotkliwe w miejscowości Lewin Brzeski w województwie opolskim. Okazuje się, że nawet ponad połowa firm z Polski ma duże trudności z obsadzeniem poszczególnych stanowisk nowymi pracownikami.

Przedsiębiorstwa prześcigają się w wymyślaniu coraz to nowszych sposobów na znalezienie odpowiednich pracowników i uzupełnienie kadrowych braków. Wielu polskich pracodawców decyduje się na zapewnienie swoim pracownikom dodatkowych szkoleń. Sama możliwość rozwoju i podniesienie kwalifikacji kusi do tego, aby pozostać w konkretnej firmie. Pracodawcy podnoszą również początkowe wynagrodzenie, co doceniają szczególnie młodzi pracownicy. Wiele firm kusi również dodatkowymi świadczeniami, na przykład zdrowotnymi. Ciekawym rozwiązaniem stają się także benefity w postaci karty Multisport, czy też darmowe owoce.

Kandydaci na poszczególne stanowiska z pewnością zwracają uwagę na podejście potencjalnego pracodawcy w tej kwestii. Są również polskie przedsiębiorstwa korzystające z możliwości outsourcingu. To również ciekawe rozwiązanie, które pozwala na zdobycie wykwalifikowanych pracowników w dość szybkim czasie. Niektóre firmy korzystają z alternatywnych modeli pracy. Są to między innymi krótkoterminowe umowy, czy też współpraca z freelancerami. W ostateczności pracodawcy są zmuszeni do obniżenia wymagań od kandydatów. Może to dotyczyć nie tylko wykształcenia, ale również doświadczenia w danej dziedzinie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *