Jesteś mieszkańcem Opola, czytasz ogłoszenia o pracę i łapiesz się załamany za głowę? A to wszystko przez to, że nie masz doświadczenia zawodowego? A przecież każdy pracodawca wymaga od kandydatów minimum 2-letniego doświadczenia w zawodzie…

Tak się składa, że rekruterzy oczekują czegoś jeszcze, co jest równie wysoko punktowane. A mianowicie chęci! I wcale nie muszą o tym pisać w ofercie. Właśnie te chęci warto pokazać podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Absolutną podstawą w tej kwestii jest szeroki uśmiech na twarzy. To pokaże, że jesteś entuzjastycznie nastawiony do nowych wyzwań i życia. A poza tym to dobry sposób na zmniejszenie stresu.

Jeśli w czasie studiów, oprócz nauki, zajmowałeś się dodatkową działalnością – świetnie. Pokaż to i pochwal się tym. Zaangażowanie w różnorakie organizacje i stowarzyszenia są bardzo wysoko cenione. Równie wysoko jest również doceniany wolontariat. Aktywny udział w takich akcjach pokazuje to, że dana osoba nie boi się nowych wyzwań i chętnie je podejmuje. Co jeszcze? Pokaż jak bardzo jesteś zdeterminowany. Jeśli ktoś wyrzuca cię drzwiami, ty wróć oknem.

Wysyłaj nawet kilka mejli ze swoim CV. Tylko za każdym razem zmieniaj jego treść i wygląd. Za którymś razem CV może zainteresować odpowiednią osobę. Ważne jest to, aby walczyć o siebie na każdym kroku. Jeśli ty sam siebie nie docenisz, nie zrobi tego za ciebie nikt inny. A najważniejsza zasada brzmi: dla chcącego nic trudnego. Dlatego weź się w garść i do roboty!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *