Czy jest to w ogóle możliwe, żeby w pracy zawodowej w Głuchołazach uniknąć stresu? A może jesteśmy w stanie występujący stres zredukować? Co zrobić w nagłej sytuacji, która wywołuje przyspieszone bicie serca oraz poczucie strachu? Czy zawsze stres jest niebezpieczny? Dziś postaram się rozprawić z jednym z największych problemów cywilizacyjnych dzisiejszych czasów.

Co jest tym ogromnym zagrożeniem, które może dotknąć każdego mieszkańca Głuchołazów? Mowa oczywiście o stresie organizacyjnym. Stres może dopaść nas niemalże w każdej sytuacji zawodowej i na każdym stanowisku pracy w Głuchołazach. Są jednak zawody, które są bardziej stresogenne. Czynniki, które mogą decydować o wysokim poziomie stresu na danym stanowisku, to m.in.: wysoka odpowiedzialność za innych ludzi, odpowiedzialność za finanse przedsiębiorstwa, trema związana z wystąpieniami publicznymi, ale również czynniki takie jak ryzyko wypadku i co za tym idzie – zagrożenia zdrowia i życia.

Jaki zawód jest najbardziej stresujący?

Jednym z najbardziej stresujących zawodów z pewnością jest Pilot. Osoba, która swoimi działaniami odpowiada za życie masy ludzi. Innym zawodem będzie makler giełdowy. Jego praca nie wiąże się co prawda z odpowiedzialnością za czyjeś życie, ale za grube pieniądze dużych firm. Utrata mogłaby doprowadzić nawet do bankructwa, które z kolei odebrałoby miejsca pracy w Głuchołazach wielu mieszkańcom.

Nie możemy pominąć w tym zestawieniu zawodu Lekarza – odpowiadającego za zdrowie pacjentów, Chirurga – który jest odpowiedzialny wielokrotnie za uratowanie komuś życia, Hutnika, który pracuje z żarzącym się szkłem, Kierowcę TIR-a, który spędza wiele godzin za kierownicą i często jeździ w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, czy nawet Dziennikarza, który w dobie często bardzo niebezpiecznych wydarzeń śpieszy z przekazaniem informacji z kraju i ze świata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *