Czy to prawda, że aby wykonywać specjalistyczny zawód potrzebne są odpowiednie predyspozycje a nawet talent? Czy stanowisko księgowego zarezerwowane jest wyłącznie dla osób, które w czasach podstawówki stanowiły grono piątkowych uczniów? A może nie ma to kompletnie znaczenia i każdy może nauczyć się rachunkowości niezależnie od wieku? Tego typu pytania, zadają sobie mieszkańcy gminy Korfantów, ponieważ rozważają pracę zdalnego księgowego. Świadomość, że wielu księgowych pracuje zdalnie, znacznie poszerza możliwość zatrudnienia. Można przecież pracować dla firmy z Opola, pracując z domu w Korfantowie.

Odpowiedź na to pytanie nie będzie jednoznaczna. Oczywiście osobom, które zawsze były dobre z matmy jest o wiele łatwiej. Od czasów dawnych sposobów księgowania, dużo się zmieniło i wiele robią za nas specjalne programy. Mimo to jednak często przy audycie księgowym, pojawić się mogą wątpliwości, których wyjaśnienie wymusza szybkiej reakcji. Szybka odpowiedź nie byłaby możliwa, gdyby Specjalista ds. Księgowości, nie posiadał podstaw w rachunkach. Dlatego owszem, predyspozycje i talent mają niemałe znaczenie w przypadku tej profesji.

Ale dobre stopnie z matematyki, to nie wszystkie kwestie, które są istotne na tym stanowisku pracy. Bardzo ważne są jeszcze: umiejętność analitycznego myślenia, umiejętność zachowania jasności umysłu, umiejętność pracy pod presją czasu, umiejętność łączenia ze sobą faktów. Umiejętność analizy przepisów prawnych, również ma ogromne znaczenie. Poza tym liczą się dokładność, skrupulatność oraz odpowiedzialność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *