W naszym życiu często musimy mierzyć się z koniecznością zmian. Jeśli zmieniasz pracę i nie wiesz w jaki sposób pożegnać się z obecnym miejscem zatrudnienia – świetnie trafiłeś. Poniżej znajdziesz rady, które przydadzą Ci się również, jeśli jesteś mieszkańcem miejscowości Namysłów w województwie opolskim.

Z pewnością rezygnacja z pracy może okazać się dość stresującym doświadczeniem. Właśnie dlatego lepiej być do tego w odpowiedni sposób przygotowanym. Pamiętaj o tym, że to szef powinien dowiedzieć się jako pierwszy o Twojej decyzji. Na pewno będziesz z niecierpliwością czekać na nowe wyzwania i zmianę otoczenia, jednak lepiej powstrzymaj się z wyjawieniem swoim współpracownikom tej radosnej nowiny. Sytuacja może zrobić się bardzo niezręczna, jeśli Twój szef dowie się z trzeciej ręki o Twojej decyzji. Zawsze zachowuj się uczciwie, wtedy ludzie będą wobec Ciebie również tacy sami.

Kolejna istotna kwestia to elementy związane z formalnością. Przejrzyj swoją umowę, upewnij się jaka jest długość Twojego okresu wypowiedzenia, a także przekonaj się jakie powinieneś podjąć w trakcie tego czasu obowiązki. To pozwoli Ci na to, abyś poczuł się pewnie, a przede wszystkim przekonasz się o tym, czy możesz liczyć, na przykład na odprawę.

Pamiętaj także o tym, że po złożeniu wypowiedzenia nie możesz obniżać poprzeczki i pracować mniej. Musisz podejmować się konkretnych zadań aż do dnia wygaśnięcia umowy. Nie możesz się spóźniać, czy też robić sobie dnia wolnego bez powodu. W takiej sytuacji Twój pracodawca może nawet Cię zwolnić ze skutkiem natychmiastowym. Zawsze bądź fair wobec swoich przełożonych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *