Prawie 55% aktywnych zawodowo mieszkańców Zdzieszowic, pracuje w budownictwie i przemyśle. Przepisy BHP oraz regulaminy danego przedsiębiorstwa, dokładnie określają zasady dotyczące utrzymywania czystości i porządku na każdym stanowisku pracy. A co w przypadku stanowisk pracy biurowej? Jedynie co trzeba posprzątać, to kurz osiadający na biurku oraz na sprzęcie komputerowym. Kto zajmuje się utrzymywaniem czystości na stanowiskach biurowych?

Większość firm w Zdzieszowicach zatrudnia firmy sprzątające, które szybko i sprawnie radzą sobie ze sprzątaniem powierzchni biurowych. W takim wypadku trudno, żeby szybkość szła w parze z jakością. Wielu pracowników biurowych w Zdzieszowicach, wykazuje żywe niezadowolenie z “posprzątanego miejsca pracy”. Co mogą zaproponować kierownicy poszczególnych działów w takiej sytuacji?

Bardzo dobrze sprawdza się pomysł, że każdy pracownik sam dba o swoje stanowisko pracy, w sposób, jaki mu pasuje. Oczywiście są pewne standardy czystości, których wszyscy powinni przestrzegać. Nie może być przecież tak, że młodszy specjalista sprząta swój kąt w każdy poniedziałek, a na przykład starszy specjalista nie raczy kiwnąć palcem nawet raz w miesiącu.

Kiedy należy sprzątać stanowisko pracy?

Dobrą praktyką jest regularne sprzątanie raz w tygodniu. Wtedy stale utrzymujemy czystość i porządek. Nawet w razie nieprzewidzianej wizyty zarządu, możemy czuć się dobrze. A nie tak jak niektórzy, w popłochu i stresie ogarniać nieporządek na swoim kawałku, na którym codziennie wykonują swoje obowiązki zawodowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *