Kiedy przeglądasz oferty pracy w Korfantowie i wybierasz w końcu te na które chcesz faktycznie aplikować, czasami zdarza się, że otrzymujesz odpowiedź zwrotną, jakby to ogłoszenie nie było już aktualne. Czasami też jest tak, że wchodzisz na to ogłoszenie, ale okazuje się, że zniknęło ono ze strony. Co może być powodem takich sytuacji?

Jeśli oferta pracy jest wyświetlona na portalu pracy, a Ty dostajesz komunikat o nieaktualności ogłoszenia i zakończeniu procesu rekrutacyjnego, to może oznaczać, że ktoś po prostu zapomniał zdjąć ogłoszenie ze strony. Może być również tak, że jest to jedna z rekrutacji permanentnych, dotyczących stanowiska, na które pracodawca ciągle poszukuje kandydatów. Taki proces rekrutacyjny może dotyczyć stanowisk z dużą rotacją, np. takich jak Handlowiec. W sprzedaży jest przecież tak, że wygrywa ten kto sprzedaje, osoby, które nie robią wyników sprzedażowych zazwyczaj nie zagrzewają zbyt długo swojego miejsca.

Jeśli natomiast wysłałeś swoje CV w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę w Korfantowie, natomiast po niedługim czasie znika ono ze strony, może to wynikać z zakończenia procesu rekrutacyjnego. Najlepiej byłoby, gdyby pracodawca poinformował takiego kandydata, że proces rekrutacyjny dobiegł końca, ponieważ zatrudniony został już pracownik na to stanowisko. Niektóre firmy zachowują dane kandydata i w razie uruchomienia kolejnej rekrutacji na stanowisko, na które dana osoba posiada kompetencje, mogą skontaktować się i zaprosić na rozmowę kwalifikacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *